Pioneers in the industry, we offer metalium p-25 baffle wooden coated ceiling, metalium baffle louvers, metalium make p-50 u shape baffle ceiling, metal open cell ceiling, aluminium ceiling and metalium 184c wooden texture coated from India.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Thickness | 0.5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Type | Wooden |
| Model | P-25 |
| Brand | Metalium |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 110 / sq ft Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Color | White |
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Brand | Metalium |
| Is It Transparent | Non Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We have marked a remarkable position in the market by offering the best quality array of Metalium Acoustic Baffles to our clients.
₹ 79 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Thickness | 0.5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Metalium |
| Model | P50 |
| Color | Brown |
| Material Type | Metal |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 175 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Diffusers |
| Thickness | 2 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Type | Metal |
| Color | Brown |
| Brand | Metalium |
| Surface Treatment | Polished |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Sound Absorbers |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Thickness | 0.5 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Type | Wooden |
| Color | Brown |
| Brand Name | Metalium |
| Model | 184C |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Krunal Shah (CEO)
Metalium Multi-Tech Products
Plot No 1 & 2, Survey No. 372, 385, 385/1, 384, 389/1, 373, RIDC, Rohissa, Amsaran, Mehmedabad - 387130, Kheda, Gujarat, India